KONST / Litografier / Färglitografi 15307183
nr 1530 7183
Lennart Mörk
(1932-2007), Sverige
EA upplaga. Signerad, daterad -84. Färglitografi, bildmått: 35x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x62,5 cm
Lennart Mörk, svensk målare född i Falköping 1932, död 2007.
Utrop:
500 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:43:52
Lennart Mörk
Läs mer om Lennart Mörk